V roku 2017 na 700. výročie mesta by mal byť v Humennom otvorený nový futbalový stánok. Takéto sú plány radnice. Pozrite si vizualizácie, ako by mal dovtedy celý futbalový areál vyzerať.

Aktuálne prebieha v areáli futbalového štadióna v Humennom výstavba multifunkčného ihriska. To by malo byť hotové v máji. Pred výstavbou samotného hlavného štadióna je podľa slov primátorky mesta Jany Vaľovej potrebné ešte zbúrať starú tribúnu a urobiť geologický prieskum. Trvá na tom Slovenský futbalový zväz, ktorý mestu poskytne na futbalový štadión dotáciu.

„Tohto roku by sme mali ísť do búracích prác a mali by sme ísť tiež do podkladov pod tribúny alebo ak bude dobrý finančný rok, tak do výstavby budovy, ktorá bude strašne finančne náročná,“ priblížila predstavy radnice Vaľová.

Podľa jej ďalších slov by mal byť nový futbalový stánok, ak sa nič nepredvídateľné neudeje, otvorený k 700. výročiu mesta. Teda v roku 2017. Pozrite si v galérii aktuálne vizualizácie, ktoré pre spravodajský portál Humenné 24 poskytol Mestský úrad v Humennom.

2-1
1-1